Zaprášené prachom

Dnes je azda samozrejmosťou, že každá domácnosť vlastní minimálne jeden počítač, minimálne jeden notebook a každá samostatná jednotka v domácnosti vlastní mobil.
S príchodom lepšej doby, s príchodom zrelšieho storočia, je nemožné sa čudovať, že je to tak. Tieto novodobé vymoženosti a príležitosti boli vyrobené so zámerom uľahčiť náš život. Boli vyrobené pre uľahčenie nášho života. Pre rýchle spojenie, pre kvalitnú prácu, pre získanie nových informácií, pre jednoduchšie štúdium, pre NÁS.spoločenská hra.jpg
Priniesli pokrok a nebezpečnou rýchlosťou nás nielen pohltili ale aj stiahli do ich života, odkiaľ cesta naspäť už nevedie. Sú nielen prínosom v komunikačných, pracovných či iných povinnostiach, ale aj prínosom, či už v najlepšom alebo v najhoršom spôsobe, vo svete zábavy.
Deti dnes trávia až príliš veľa času za počítačom, za televízorom a za mobilom. Dôvody sú rôzne a jedným z nich je práve zábava. Hrajú rôzne počítačové hry, hrajú playstation, hrajú rôzne hry vo svojich telefónoch. A je potrebné pripomenúť, že to nie je len záležitosť detí ale aj tínedžerov, dospelákov, rodičov ba aj seniorov. Dostávajú sa tým do svojej tzv. bubliny, ktorá im vyhovuje a nevedia si predstaviť iný druh a spôsob zábavy.počítačová hra.jpg
Čo robíte v prípade výpadku elektriny na dlhý čas? Práve vtedy je azda tradíciou, kedy sa zo skríň vytiahnu prachom zabudnuté spoločenské hry. Ale v minulosti to však tak nebolo. Spoločenské hry boli dominantou a pilierom. Rodina sa pri nich stretávala skoro každý večer, aby sa spolu zabavili, smiali a strávili spoločný čas. Skúste si odpovedať pravdivo. Poznáte Človeče, nehnevaj sa? Poznáte Sedmu? Poznáte Monopoly? Poznáte Piškvorky? Poznáte Scrabble? Tieto hry sa kedysi hrávali tak často a dnes sa stali len istou možnosťou v prípade straty elektriny.
Ak poviem, že by bolo prospešné si v živote nájsť k týmto hrám opäť cestu, budete s týmto vyjadrením určite súhlasiť. Veď práve takéto hry rozvíjajú v ľuďoch komunikáciu, analytické a strategické myslenie. Práve tieto hry v ľuďoch upevnia tak dôležité vlastnosti, ktorými sú čestnosť a dodržiavanie pravidiel. Nie je to len o zábave. Ide o čas strávený s rodinou. Ide o upevňovanie vzťahov. Ide o formovanie človeka.
Tak neváhajte, oprášte prach, pripravte hru a bavte sa.

4.8/5 - (6 votes)