Instagram obmedzí ľudí vo veku do 18 rokov od toho, aby videli príspevky propagujúce produkty na chudnutie alebo typy kozmetických chirurgických zákrokov ako súčasť novej politiky zameranej na rýchlo rastúcu a kontroverznú sekciu marketingu ovplyvňujúcu vplyv užívateľov.
V niektorých prípadoch môžu byť príspevky úplne odstránené. Instagram bude uplatňovať vekové obmedzenie v prípadoch, keď príspevky zahŕňajú motiváciu ku kúpe alebo sú sprevádzané cenou za produkt. Spoločnosť úplne odstráni príspevky, ak tvrdia, že produkt na chudnutie urobí zázračný výsledok a je spojený s komerčnou ponukou, ako je napríklad zľavový kód.Webová stránka.jpg
Spoločnosť Instagram vyhlásila, že nikdy nepovoľovali propagáciu týchto produktov. Nedávny nárast vplyvných osobnosti a celebrít si však vyžiadal ďalšie kroky. Táto politika ovplyvní Instagram aj Facebook.
Aktualizovaná politika je súčasťou práce Instagramu, aby sa platforma stala „pozitívnym miestom pre všetkých“ a aby sa znížil tlak, ktorý môžu ľudia niekedy cítiť v dôsledku sociálnych médii.
Influenceri, ako Kim a Khloe Kardashian a Kylie Jenner, už boli dlho kritizované za podporu produktov na chudnutie. Influenceri , ktorí predávajú tieto výrobky sú potenciálne škodlivé pre mladých kupujúcich a často nefungujú. Instagram s ďalšími odborníkmi pracujú na zmene platformy.Nezdravé chudnutie.jpg
Nevyspytateľné stránky odvetvia diéty/detox sú nebezpečné pre mladých, vyvíjajúcich sa ľudí. Veľmi nebezpečné sú poruchy príjmy potravy a klamlivá predstava dokonalosti na sociálnych sieťach, ktorá je častokrát klamlivá, pretože telá a tváre na fotkách sú častokrát upravené. Užívatelia si zaslúžia rešpekt pred celebritami a vplyvnými osobnosťami.
Spoločnosť sa rozhodla implementovať novú politiku, ktorú môžu sociálne média zahrať pri vytváraní tlaku na ľudí, aby konali určitým spôsobom. Politika sa bude vyvíjať podľa potreby, smerujú  k pozitívnemu kroku k ochrane ľudí na sociálnej sieti.