Netradičné koníčky našich drobcov : jazdenie na koni

Niektoré deti túžia chodiť na basketbal, iné na gitaru, ďalšie sa uspokoja s tanečnou, alebo výtvarnou. Vaša ratolesť vás však môže aj poriadne prekvapiť. Napríklad prosbou, že chce chodiť na jazdiareň. Takýto koníček je bezpochyby nádherný a vášmu dieťaťu môže dať veľmi veľa. V tomto prípade ale budete musieť počítať, že utrpí váš rodinný rozpočet.

koně

Koľko ma to bude stáť?

Čo sa týka výbavy, tak na začiatok vaše dieťa nebude potrebovať nič špeciálne. Postačí mu klasické športové oblečenie, kvalitná obuv a prilba. Niektoré jazdecké školy ponúkajú výstroj pre dieťa v rámci ceny kurzu, takže v tomto smere sa zvýšených výdavkov nemusíte obávať.
Samotné jazdenie už ale niečo stojí. V minulosti niektoré jazdiarne ponúkali aj možnosť, že sa deti o kone chodili starať. Za to čo si takpovediac odrobili, potom mohli aj jazdiť. Takto sa zároveň naučili všetko potrebné okolo starostlivosti o kone a jednoznačne pochopili, že jazdenie nie je len o prechádzkach v prírode, ale taktiež o nie príliš voňavej práci. Takéto služby sú dnes skôr výnimkou. Ak sa nejaká jazdiareň nachádza vo vašom okolí, skúste sa informovať priamo tam.

Konkrétne ceny za kurz jazdenia sa samozrejme líšia od kraja aj jednotlivých jazdiarní. Z akýsi priemer, by sme mohli označiť nasledujúci cenník.

zoo

Jednorazová lekcia pre začiatočníkov / 60 minút/ 17-20 eur
Jazdecký kurz pre začiatočníkov / desať lekcií po šesťdesiat minút/ 150- 180 eur

  • Viac hodín, ktoré zaplatíte naraz, vás v konečnom dôsledku, budú stáť menej. Na začiatok však určite vyskúšajte dve, či tri hodiny, aby vaše dieťa zistilo, či sa takémuto koníčku chce naozaj venovať.


Kedy začať
Určite myslite hlavne na bezpečnosť. Je dobré, ak počkáte do trochu vyššieho veku dieťaťa. Kedy presne s koníkmi začať sa povedať nedá. Rozhoduje o tom aj fyzická zdatnosť vašej ratolesti. Vo všeobecnosti, by sme však mohli povedať, že od desiatich rokov, môže vaše dieťa pokojne jazdiť.

4.7/5 - (3 votes)