Ako sa zbaviť mykózy?

Kvasinková infekcia vzniká z dôsledku premnoženia zlých baktérii, zvaných Candida. Tieto baktérie sa prirodzene nachádzajú v ľudskom organizme, len pri určitých situáciách sa dokážu premnožiť a spôsobiť ťažkosti v podobe svrbenia, pálenia a opuchov vonkajších rodidiel žien. Najmä pocity svrbenia sú dosť veľkou ťažkosťou, ktorá prekáža v bežnom živote. Svrbí a keď sa poškriabete, tak páli. No, tak si vyberte.žena na kopci.jpg

Ako si pomôcť?

Pomoc nemusí byť vždy zložitá ako by sa mohlo zdať, najmä ak je choroba ešte len na začiatku svojho pôsobenia. Zopár overených tipov:

  1. Sedací kúpeľ z myšieho chvosta

Kúpeľ z rastliny, ktorá je všade navôkol. Naozaj ju môžeme nájsť všade, kam sa len pozrieme. Možno nie v tomto ročnom období, ale v lete určite. Nie je veľmi lákavá, pretože trošku smrdí a je plná hmyzu, ale jej liečivé účinky prevyšujú jej „škaredosť“.  Sedací kúpeľ vám zmierni hlavne svrbenie a takisto aj opuch na vonkajších rodidlách. V prípade začiatkoch sa môže stav zlepšiť už po prvom raze, v prípade pokročilej choroby, to môže trvať trochu dlhšie.  Môžete si z neho pripraviť aj čaj.

  1. Krém

Pomáha ako doplnková liečba pri tabletkách a iných liečebných pomôckach.

  1. Tabletky na vkladanie

Ak vám nepomáhajú domáce rady, tak môžete zbehnúť do lekárne a vypýtať si nejaké tabletky na vkladanie. Sú účinnejšie ako krémy, ktoré sa natierajú len zvonku a často nezaberú úplne. Takéto tablety sa vkladajú na noc a potom postupne cez deň vytekajú von, ale v noci pôsobia priamo na mieste a zlepšujú stav.

  1. Citrónová voda

Voda s citrónom pôsobí, ak ju budete piť každodenne. Cukor a múka živia kvasinky, takže im treba odoprieť živiny a piť môžete práve opak.žena s myším chvostom.jpg

  1. Biely jogurt

Pri kvasinkovej infekcii vám môže pomôcť aj obyčajný biely jogurt s kultúrami, ktoré pomáhajú udržiavať prirodzené prostredie v črevách a aj na pokožke a v inkriminovanej oblasti. Niekto ho odporúča aj natierať priamo tam, ale to som neskúšala.

4/5 - (1 vote)